Chytře, efektivně a s úsměvem pomáháme lidem
lépe komunikovat.

Typy osobností D I S C

Jako poslední třetí krok, k rychlému odhadu typu osobnosti dám dohromady předchozí dva kroky a z toho jednoduše vyplyne, jaký typ osobnosti, kdo je.

Tak například, když má někdo rychlé tempo a je orientovaný na úkoly, je to profil „D“. Další může být orientovaný na lidi a mít také rychlé tempo, pak je to typ „I“. Když je to člověk, který má pomalé tempo a působí vřele čili je orientovaný na lidi, pak se jedná o typ „S“. A pokud narazíte na člověka, který je studený, orientovaný na úkoly a má opatrné a pomalé tempo, pak jste narazili na člověka s povahovým typem „C“.

Jak umět rychle a jednoduše odhadnout dominantní typ osobnosti podle metody DISC u lidí, se kterými jednáme se dozvíte na otevřeném kurzu.

U každého typu DISC je uvedena řada přívlastků vyjadřujících jeho charakteristické vlastnosti. Označení jednotlivých typů na obrázku je odvozeno od nejdůležitějších vlastností jednotlivých typů, což jsou: Dominant – Dominantní, Inspiring – Inspirativní, Stable – Stabilní, Caution – Opatrný.

Žádná skupina není lepší nebo horší než druhá, jsou prostě jen odlišné.

Jak efektivně komunikovat s různými typy osobností podle metody DISC se dozvíte na otevřeném kurzu.